חוגים לילדים

חשוב להתחיל את ההתפתחות הממוקדת של הילדים בגיל צעיר ככל הניתן.
הגישה האישית לכל ילד מסוגלת להקנות לילדים את המיומנויות המילוליות והמוטוריות החשובות ביותר כבר מגיל 3 חודשים.

כתוצאה מעבודה מוקפדת עם הילד, בהגיעו לגיל שנה הילד כבר מצליח לנהל תקשורת מילולית מינימלית בסיסית.
באמצעות מילים פשוטות כגון: "אמא", "אבא", "קח", "תן", "פיפי" ועוד, הילד יצליח להביע את רצונותיו ואפילו את דעתו על מה שקורה בסביבתו.

בגן הילדים "סימבה", גם התפתחות המוטוריקה העדינה, מתחילה מגיל 3 חודשים.
עד גיל 3 הילד אשר נמצא תחת חסותם של מחנכי ומטפלי הגן הדואגים, מפתח את כישוריו המילוליים והפיזיים.
החוויות החושיות תורמות לעניין וסקרנות מוגברים לתהליך הלמידה.

הסקרנות של הילדים מעודדת ע"י גילוי צורות חדשות, צלילים שונים, ורמת מורכבות העולה בהדרגה של שילובי צבעים.
כל החוגים בגן הילדים "סימבה" בפתח תקווה מתנהלים בצורה של משחק, מה שמונע מהילדים להרגיש סוג את של כפייה כלפיהם. כבר בגיל צעיר יש לילדים אישיות אינדיבידואלית ולכן הם נוטים להתנגד לכל ניסיון לבצע משהו בניגוד לרצונם . כל ילדי גן "סימבה" בפתח תקווה זוכים לתשומת לב ויחס אישיים.

אם, למשל, הילד לא מעוניין להשתתף בפעילות מסוימת, המטפלים לא יכריחו אותו. יתכן שבמקום חוג ציור הילד יתעניין דווקא במוסיקה או ירצה לבלות בפינת החי. בגן הילדים "סימבה" פועל תיאטרון שבו הילדים הם השחקנים שמשחקים בהצגות.

ילדים בני 3 עלולים להיות כל כך אמנותיים עד שלא במודע מתעורר רצון להעניק לאמן הקטן את פרס האוסקר.
התפתחות הילדים בגן "סימבה" מתבצעת על פי לוח זמנים מסודר כאשר לצד תרגילים פשוטים, המיועדים לגילאים צעירים, קיימים תרגילים מורכבים יותר מתחומי חינוך שונים:
שיעורי קצב ותנועה, שיעורי היגיון המפתחים את תשומת הלב והזיכרון, " קורס בטיחות " ועוד. החל מגיל 3 חודשים עד שלוש שנים הילדים בגן "סימבה" רוכשים מיומנויות יסוד אשר כבר בגיל כה צעיר מסוגלות לגלות את הפוטנציאל האישי של כל אחד. דווקא בשלב הזה של ההתפתחות, חשוב שהפעוט יקבל בסיס איתן של תקשורת בין אישית וחברתית ויגלה את זהותו האישית בעולם הזה.